A vízszigetelési hibák komoly következményekkel járhatnak. Kihatlással vannak az épület stabilitására és a lakhatásra is. A rosszul kivitelezett, nem megfelelően kiválasztott alapanyagok, vagy az esetlegesen felmerülő problémák figyelmen kívül hagyása gyakran penészesedéshez, vagy akár szerkezeti károk kialakulásához vezethet.
A leggyakrabban előforduló gond a nem megfelelő minőségű szigetelőanyag kiválasztása. Abban az esetben, ha alacsonyabb, vagy nem megfelelő anyagot választunk az anyag hajlamos a szétesésre, vagy csökken a hatékonyságuk. Ezt a hatékonyságot befolyásolhatja az időjárás. Ilyenkor a nedvesség könnyen bejut a szerkezetbe károkat okozva ezzel.
Érdemes tehát olyan vízszigetelő lemezt választani, ami biztonságos és környezetbarát technológiával készült, tartós és gazdaságos.
A másik nagyon gyakori vízszigetelési hibák egyike, amikor az alkalmazás során kövekezik be hiba. A rosszul képzett, vagy nem hozzáértő "szakember" nagyobb kárt okoz, mint hasznot. Ilyen rossz kivitelezési hiba lehet például a rétegek nem sorrendben történő felvitele. A csatlakozásokra nem odafigyelve nagyon sok kár keletkezhet.
Fordítsunk elegendő figyelmet a szellőzésre. A nem megfelelő szellőzés komoly vízszigetelési problémát tud okozni. A nagyon magas páratartalom ideális táptalajt biztosít a gombák számára, ezáltal gyorsan bekövetkezhet a penészesedés. Ezért fontos, hogy ne csak a kint, de bent lévő vízre is figyeljünk.
Annak érdekében, hogy vízszigetelésünk maximális legyen érdemes áttekinteni a tervdokumentációt, ellenőrizni a kiválasztott anyagokat és elbeszélgetni a szakemberekkel.
További hasznos tartalmakért, látogassatok el Facebook oldalunkra.